Otevřený dopis vládě k otevření skiareálů

27.1.2021

Svaz obchodu a cestovního ruchu, Česká unie cestovního ruchu a další organizace zasílají otevřený dopis členům vlády, aby od 29.1.2021 umožnila provoz v lyžařských areálech v ČR. Celý dopis je k dispozici zde.

Vnímáme debatu o otevření lyžařských areálů – rádi bychom upozornili, že když už pro vládu nebudou dostatečnými argumenty devastace jednoho tradičního podnikatelského odvětví a související nezaměstnanost s dopady na celé příhraniční regiony, zůstává zde pořád silná otázka ochrany zdraví obyvatel.

S jarními prázdninami vyjedou na hory statisíce lidí, a to co se dělo nyní na horách jen v sobotu, tam bude ještě v horším provedení trvat 1,5 měsíce! Případný zákaz provozu skiareálů, a tedy rezignace na nastavení alespoň nějakých pravidel, bude znamenat obrovské zdravotní riziko, za které bude odpovědná pouze vláda. Zdánlivá logika záměru pana ministra Hamáčka neotevřít skiareály v zájmu zdraví obyvatel, je naprosto kontraproduktivní a bude naopak znamenat zvýšené zdravotní i sociální riziko.