Změny v opatření pro skiareály a školní lyžařské kurzy - 22.12.2021

Na jednání vlády dne 22.12.2021 byly schváleny úpravy v protiepidemických opatřeních. Níže naleznete krátkou rekapitulaci a to včetně příslušných dokumentů.

Z hlediska provozovatelů lyžařských areálů došlo dle očekávání k následujícímu:

  • i po 25.12., kdy skončí nouzový stav, zůstane většina opatření pro lanovky a vleky v dosavadním nastavení (a to i pro období 29.12.-2.1.) – viz bod 10. mimořádných opatření pro obchod a služby 
  • došlo k doplnění ustanovení o prodloužení platnosti PCR testu pro účastníky školních lyžařských výcviků (text v zásadě odpovídá námi navrženému znění) - viz bod 10., písm. a), odrážka ii) 
  • a také k výjimce z požadavku na O-N u „městských“ lanových drah - viz bod 10., písm. a), odrážka i)

Příslušná ustanovení naleznete v mimořádném opatření zde. Varianta pro sváteční dny je v tomto ohledu stejná a je k dispozici zde.

Další úpravy mimořádných opatření mají z pohledu horských středisek vliv zejména na poskytování stravovacích služeb, případně na pořádání hromadných akcí.

Po skončení nouzového stavu, tedy od 25. prosince, začnou platit pro maloobchod a služby upravená protiepidemická opatření Ministerstva zdravotnictví. Skončí zákazy pro noční provoz restaurací, barů, diskoték, kasin a obdobných zařízení, pro provozování adventních trhů a pro konzumaci alkoholu na veřejnosti, které byly navázány právě na nouzový stav. Zrušeno bude i omezení shromažďovacího práva a omezení pro volby a činnost orgánů právnických osob. V období od 29. prosince do 2. ledna bude platit o něco přísnější verze tohoto opatření, která omezuje počet osob u jednoho stolu v restauraci na čtyři a maximální počet osob na veřejných a soukromých akcích, kde se schází na jednom místě větší počty lidí a nemají výhradně místa k sezení, na padesát.