Školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce 2024

Tradiční školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce se letos uskuteční v hotelu Bauer v Bílé v termínu 18. - 19.6.2024. Přednášky i letos zabezpečí pracovníci Drážního úřadu ČR a školitelé z partnerských organizací. 

Zde jsou k dipozici propozice na školení a přihláška

 

Školení pro elektrikáře lanových drah 2023

AHS ČR uspořádala tradiční školení pro osoby pověřené řízením a činností na elektrickém zařízení lanových drah. 

Školení proběhlo ve dnech 11.-12.10.2023 v hotelu Svornost v Praze.

Zde je pro informaci k dispozici Pozvánka a Přihláška na školení. 

 

Školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce 2023

Tradiční školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce se letos uskutečnilo v hotelu Hluboký dvůr v Hrubé vodě u Olomouce v termínu 14. - 15.6.2023. Přednášky i letos zabezpečili pracovníci Drážního úřadu ČR a školitelé z partnerských organizací. Akce se zúčastnilo na 70 pracovníků lanových drah.

Pro informaci jsou k dipozici propozice na školení. 

 

Školení pro obsluhy lyžařských vleků 2022

AHS ČR pořádá pravidelné školení pro obsluhy lyžařských vleků. Školení bude organizováno na jednom místě - proběhne ve čtvrtek 8.12.2022 ve Vrchlabí.

Více informací naleznete v propozicích a k dispozici je i přihláška na školení. 

 

Školení pro elektrikáře lanových drah 2022

AHS ČR uspořádala tradiční školení pro osoby pověřené řízením a činností na elektrickém zařízení lanových drah. 

Školení proběhlo ve dnech 12.-13.10.2022 v hotelu Svornost v Praze a zúčastnilo se jej 34 osob.

Pro informaci je zde Pozvánka a v Členské sekci - Vzdělávání jsou k dispozici další důležité a užitečné materiály ze školení.

 

Školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce 2022

Tradiční školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce se letos uskutečnilo v hotelu Element v Lipně n. Vltavou v termínu 13. - 14.6.2022. Přednášky i letos zabezpečili pracovníci Drážního úřadu ČR a školitelé z partnerských organizací. Akce se zúčastnilo pře 70 osob a byla zakončena návštěvou bobových drah, lanové dráhy a Stezky korunami stromů. Děkujeme všem za zdárný průběh akce.

Zde jsou pro informaci k dipozici propozice a také přihláška na školení. 

 

Školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce 2021

Tradiční školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce se uskuteční letos v penzionu TEREZKA v Horském resortu Dolní Morava v termínu 12. - 13. 10. 2021. Přednášky zabezpečí pracovníci Drážního úřadu ČR a školitelé z partnerských organizací. Zpestřením programu byla exkurze na  lanovou dráhu v areálu Kraličák.    

Zde jsou pro informaci k dipozici propozice a také přihláška na školení. 

 

Školení pro elektrikáře lanových drah 2021

Školení určené pro všechny osoby pověřené řízením a činností na elektrickém zařízení lanových drah se uskuteční ve dnech 4.-5.10.2021 na tradičním místě - v hotelu Svornost v Praze. Účastníci obdrží patřičná osvědčení o absolvování a mohou vykonat i náležité zkoušky.

Zde jsou pro informaci k dipozici propozice a také přihláška na školení. 

 

Školení pro elektrikáře lanových drah

Školení určené pro všechny osoby pověřené řízením a činností na elektrickém zařízení lanových drah se uskutečnilo ve dnech 8.-9.10.2020 na tradičním místě - v hotelu Svornost v Praze. Akce se zúčastnilo přes 20 pracovníků, kteří vykonali i náležité zkoušky.

Pro informaci necháváme propozice k akci. 

 

Školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce 2020

Tradiční školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce se uskutečnilo letos až v září a to v hotelu ROZKOŠ u České Skalice v termínu 22. - 23. 9. 2020. Přednášky zabezpečili pracovníci Drážního úřadu ČR a školitelé z partnerských organizací. Zpestřením programu byla exkurze na  lanovou dráhu ve Skicentru Deštné v Orlických horách.   

Zde jsou pro informaci k dipozici propozice a také přihláška na školení. 

 

Školení obsluh lyžařských vleků

AHS ČR uspořádala školení pro obsluhy lyžařských vleků pro spádové oblasti Krkonoše a Šumava. Uskutečnily se v termínech 15.11.2019 (Liščí farma u Vrchlabí) a 22.11.2019 (Zadov na Šumavě). 

Zde jsou k dispozici podrobnější informace o školení pro oblast Krkonoše - propozice a přihláška.

Zde jsou informace o školení pro region Šumava - propozice a přihláška.

 

Školení pro elektrikáře lanových drah

Školení určené pro všechny osoby pověřené řízením a činností na elektrickém zařízení lanových drah se uskutečnilo ve dnech 16.-17.10.2019 na tradičním místě - v hotelu Svornost v Praze. Zde jsou pro informaci Propozice školení.

 

Školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce 2019

Tradiční školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce se uskuteční letos v hotelu MERKUR v Jablonci n. Nisou v termínu 3. - 4. 6. 2019. Přednášky zabezpečí pracovníci Drážního úřadu ČR a školitelé z partnerských organizací. Zpestřením programu bude exkurze na  lanovou dráhu na Tanvaldském Špičáku a odborné prezentace.  

Zde jsou pro informaci k dipozici propozice a také přihláška na školení. 

 

Školení obsluh lyžařských vleků

AHS ČR uspořádala školení pro obsluhy lyžařských vleků pro spádové oblasti Krkonoše a Šumava. Uskutečnily se v termínech 22.11.2018 (Lánov u Vrchlabí) a 29.11.2018 (Zadov na Šumavě). Na pozici obsluhy lyžařského vleku bylo vyškoleno přes 100 osob.

Zde jsou k dispozici podrobnější informace o školení pro oblast Krkonoše - propozice a přihláška.

Zde jsou informace o školení pro region Šumava - propozice a přihláška.

 

Školení pro elektrikáře lanových drah

Školení určené pro všechny osoby pověřené řízením a činností na elektrickém zařízení lanových drah se letos uskutečnilo ve dnech 11.-12.10.2018 na tradičním místě - v hotelu Svornost v Praze. Zde jsou k dispozici Propozice a také Přihláška na školení. 

 

Školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce 2018

Tradiční školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce se uskutečnilo letos v hotelu MONÍNEC na Monínci v termínu 28.-29.5.2018. Přednášky zabezpečili pracovníci Drážního úřadu ČR a školitelé z partnerských organizací. Zpestřením programu byly odborné prezentace společností Doppelmayr, Easy Control Moravia a Singing Rock. Akce se zúčastnilo 89 osob.

Zde jsou pro informaci k dipozici propozice a také přihláška na školení. 

Exkurze na lanovce MonínecUkázka evakuace

Školení obsluh lyžařských vleků

AHS ČR uspořádala školení pro obsluhy lyžařských vleků pro spádové oblasti Šumava a Krkonoše. Proběhly v termínech 15.11.2017 (Zadov na Šumavě) a 22.11.2017 (Lánov u Vrchlabí) za účasti téměř 100 osob.

Zde můžete pro informaci nalézt podrobnější informace o školení pro oblast Šumava - propozice a přihláška.

Zde jsou informace o školení pro region Krkonoše - propozice a přihláška.

 

Školení pro elektrikáře lanových drah

Školení určené pro všechny osoby pověřené řízením a činností na elektrickém zařízení lanových drah proběhlo ve dnech 4.-5.10.2017 v Praze. Zde jsou k dispozici Propozice a pro informaci i Přihláška na školení. 

 

Školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce

Tradiční školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupce se uskuteční letos v hotelu Omnia Janské Lázně v termínu 29.-30.5.2017. Přednášky budou zabezpečeny pracovníky Drážního úřadu ČR a školiteli z partnerských organizací. Součástí bude exkurze na lanové dráhy Hoffmanky (J. Lázně) nebo Zahrádky (Pec p. Sněžkou).

Zde jsou k dipozici propozice a také přihláška na školení. 

 

Informace o školení pracovníků lanových drah

Chceme uvést na pravou míru v těchto dnech šířenou informaci, že AHS ČR nemá podle novelizované legislativy oprávnění provádět školící činnost pro pracovníky lanových drah. Není tomu tak a školení budou probíhat velmi podobně, jako v minulých letech – více naleznete v tomto sdělení AHS ČR

 

Školení obsluh lyžařských vleků

AHS ČR uspořádala školení pro obsluhy lyžařských vleků pro oblast Krkonoše a Šumava. Proběhly v termínech 23.11.2016 (Lánov u Vrchlabí) a 21.11.2016 (Zadov na Šumavě). Školení se zúčastnilo přes 100 zaměstnanců lyžařských areálů.

Zde jsou pro informaci podmínky školení pro region Krkonoše - propozice.

Pro oblast Šumava - zde jsou k dispozici propozice.

 

Školení pracovníků pověřených činností na elektrickém zařízení lanových drah 

Školení se uskutečnilo ve dnech 6.- 7.10.2016 v Praze v hotelu Svornost. Akci vedli kvalitní školitelé a byla maximálně efektivní - první den proběhne školení, druhý den zkoušky. Zde jsou k nahlédnutí propozice a přihláška na školení. 

 

Školení vedoucích provozu lanových drah 

podobně jako v minulých letech, i letos uspořádala AHS ČR školení pro náčelníky lanových drah a jejich zástupce. Toto školení zajišťovalo několik zkušených lektorů, včetně zástupců odboru UTZ Drážního úřadu. 

Školení se uskutečnilo ve dnech 30. – 31 .5. 2015 v hotelu Horal ve Špindlerově Mlýně a svým obsahem a rozsahem zcela odpovídalo požadavkům dozorových organizací a platné legislativě. Školení se zúčastnilo okolo 70 osob ze 22 lyžařských areálů.

Zde si můžete prohlédnout propozice školení.

 

Školení obsluh lyžařských vleků

AHS ČR uspořádala na třech místech pravidelné školení pro obsluhy lyžařských vleků. Více než 130 proškolených osob bylo s obsahem a úrovní kurzu plně spokojeno. Parametry školení si  můžete prohlédnout zde :

1. Pondělí 23.11.2015 na Dolní Moravě - pro oblat Krkonoše, Jizerské hory. Zde jsou k dispozici propozice

2. Úterý 24.11.2015 ve Vrchlabí - pro oblast Jeseníky a Orlické hory. Zde jsou k dispozici propozice

3. Čtrvtek 26.11.2015 na Zadově - pro oblast Šumava. Zde jsou k dispozici propozice

 

Školení pracovníků pověřených činností na elektrickém zařízení lanových drah se uskutečnilo ve dnech 6.-7.10.2015 v Praze v hotelu Svornost. 

Pro pracovníky profesí elektro lanových drah a dalších elektrozařízení pořádáme školení a pro zájemce i zkoušky, které zabezpečí odborní lektoři Jiří Hemerka, dipl. technik a ing. Petr Létal Ph.D. Školení je dvoudenní a je cenově velmi výhodné. K dispozici jsou propozice a také přihláška na školení.  

 

Školení vedoucích provozu lanových drah 

Na květen 2015 jsme připravili školení pro náčelníky LD a jejich zástupce. Proběhne v termínu 21. - 22. 5. 2015 na Klínovci a jeho součástí bude i exkurze na novou lanovou dráhu. Pozvánku na školení jsme odeslali v polovině dubna, zde můžete najít propozice i přihlášku na školení. Upozorňujeme, že uzávěrka přihlášek je 7.5.2015.

 

Školení obsluh lyžařských vleků

V listopadu jsme pořádali školení obsluh lyžařských vleků, které bylo spojeno se školením prodejních dovedností, asertivního chování a přístupu k zákazníkovi. Celá akce byla dotována z programu MMR ČR a pořádána ve spolupráci s agenturou Mag Consulting. 

Termíny a místa konání kurzů pro školení obsluh lyžařských vleků
Region  Místo školení Název zařízení Termín   Propozice Přihláška
Krkonoše a Jizerské hory Vrchlabí Hotel Labuť 3.-4.11.    Propozice 3.-4.11. Přihláška 3.-4.11.
Jeseníky a Orlické hory Hynčice p. Sušinou Penzion Kraličák 6.-7.11.    Propozice 6.-7.11. Přihláška 6.-7.11.
Beskydy a Javorníky Kohútka Hotel Kohútka 10.-11.11.   Propozice 10.-11.11. Přihláška 10.-11.11.
Šumava Zadov U Hořejšů 18.-19.11.   Propozice 18.-19.11. Přihláška 18.-19.11.
Krušné hory Jáchymov Pension Dörnberg 19.-20.11.    Propozice 19.-20.11. Přihláška 19.-20.11.

 

Školení pracovníků pověřených činností na elektrickém zařízení lanových drah se uskutečnilo ve dnech 23.-24.9.2014 v Benešově

Pro pracovníky profesí elektro lanových drah a dalších elektrozařízení jsme uspořádali školení a pro zájemce i zkoušky, které zabezpečili odborní lektoři Jiří Hemerka, dipl. technik a ing. Petr Létal Ph.D.  

Program:

úterý 23.9.2014 - školení

1/ vyhl. 100/1995 Sb.; problematika lanových drah a lyžařských vleků; nové právní předpisy a ČSN.

2/ vyhláška č.50/1978 Sb.; nové požadavky na elektroinstalace; informace z energetiky.

středa 24.9.2014

Zkoušky pro vyhlášku 100/1995 Sb. a vyhlášku 50/1978 Sb.

Pozvánku na školení naleznete zde

 

Školení pro vedoucí provozu lanových drah a jejich zástupců

Jak jsme avizovali, AHS ČR pořádá již v tomto roce vlastní školení pro vedoucí provozu lanových drah (náčelníky LD) a jejich zástupce. Dále připravujeme také školení pracovníků elektrické údržby LD a obsluhy lyžařských vleků.

Školení pro vedoucí provozu LD se uskutečnilo ve dnech 4.-5.6.2014 v Janských Lázních a svým obsahem a rozsahem zcela odpovídalo požadavkům dozorových organizací a platné legislativě. Absolventům školení byla předána osvědčení o absolvování.

Tato akce pořádaná za velmi příznivých podmínek měla vysokou kvalitu a doufáme, že přinesla zúčastněným co největší užitek. 

Zde pro informaci naleznete Pozvánku na školení. 

 

Záměrem AHS je již od roku 2014 zahájit školení zaměstnanců na úrovni obsluh lanovek a vleků, případně vedoucích provozu lanových drah.

Po konzultacích se školiteli a na Ministerstvu dopravy ČR a Drážním úřadu bylo rozhodnuto, že AHS uspořádá školení pro zaměstnance již od roku 2014. V červnu budeme organizovat školení pro vedoucí provozu lanových drah. V podzimních měsících potom ve spolupráci s agenturou Mag Consulting chceme připravit pro naše členy kvalitní, ale přitom cenově velmi přijatelné vzdělávání i pro obsluhu lyžařských vleků.